Zdrowotne olejki
kwietnia 20, 2020
28
antywirusowe działanie
,
medycyna naturalna
,
olejek eukaliptusowy
,
olejek goździkowy
,
olejek złodziei skład
,
olejki
,
olejki jak stosować
,
olejki zdrowotne
,
przeciwgrzybicze właściwości
,
zdrowie
Olejki- panaceum na zdrowie
Olejki eteryczne zagościły w naszym domu już kilka lat temu. Początkowo pełniły rolę odświeżającą i relaksującą. Jednak po zgłębieniu literatury na temat ich zastosowania zaczęliśmy tworzyć z nich różne kompozycje, które jak się okazało mają bardzo pozytywny wpływ na nasze zdrowie.
Aktualnie w celach zdrowotnych wykorzystujemy mieszankę 5 olejków eterycznych o bardzo szerokim zastosowaniu. Działają przeciwbakteryjnie i przeciwwirusowo. Można stosować je do inhalacji, kąpieli, odświeżania mieszkań z racji na bardzo przyjemny aromat. To naturalne oczyszczacze powietrza, rozprawiają się z wirusami i bakteriami krążącymi w naszym otoczeniu. Zastosowanie olejków jest bardzo szerokie, warto stosować je zwłaszcza w okresach zwiększonego zachorowania na choroby sezonowe, przy braku odporności czy infekcjach górnych dróg oddechowych.
Już pierwsze objawy przeziębienia - niewinny katar czy kaszel jest dla nas sygnałem do zastosowania cennej mieszanki odpowiednio dobranych olejków. Rozpylamy ją w pomieszczeniu lub robimy inhalacje z jej użyciem.
Związki zawarte w tej mieszance olejków eterycznych mają także potwierdzone działanie terapeutyczne, dlatego ich woń przyniesie ulgę w stresie czy mocnych przeżyciach.
To odpowiednia kompozycja olejków eterycznych odpowiada za ich prozdrowotne działanie. Właściwy ich dobór oraz odpowiednia gramatura zwiększa szansę na walkę z wieloma dolegliwościami.
Gotową kompozycję tych olejków można kupić w sklepie. My kupujemy jedynie jego komponenty i sami tworzymy cenną miksturę.
Składniki zdrowotnego olejku
Olejek cytrynowy- ma działanie dezynfekujące, niszczy roztocza, redukuje stres i napięcia, przynosi ulgę po ukąszeniach owadów i łagodzi swędzenie, skutecznie wykorzystywany w aromaterapii.
Olejek goździkowy- działa bakteriobójczo, przeciwwirusowo i przeciwgrzybiczo, używany do dezynfekcji, jego zapach wpływa pozytywnie na nastrój, łączy w sobie substancje przeciwzapalne i przeciwbólowe dlatego przyniesie ulgę w bólach mięśni i bólach reumatycznych.
Olejek cynamonowy- ma działanie grzybobójcze, dezynfekujące oraz bakteriobójcze, łagodzi stany zapalne skóry głowy, skutecznie walczy z trądzikiem, odstrasza komary i inne owady.
Olejek eukaliptusowy- wykazuje właściwości antybakteryjne, przeciwgrzybiczne i przeciwwirusowe, stosowany w leczeniu infekcji górnych dróg oddechowych, jego zapach koi zmysły i redukuje napięcia nerwowe.
Olejek rozmarynowy- stosowany w leczeniu infekcji układu oddechowego, niweluje ból głowy, działa odprężająco, hamuje rozwój drobnoustrojów.
Przepis na zdrowotny olejek
Pamiętajcie by kupować dobrej jakości naturalne olejki. Zawsze stawiajcie na jakość. Przygotujcie sobie małą szklaną buteleczkę, najlepiej z ciemnego szkła, które chroni zawartość przed działaniem promieni słonecznych. Gotowy olejek przechowuję w szafce, w miejscu niedostępnym dla dzieci.
Do przygotowania zdrowotnej kompozycji olejku potrzebujemy:
- 40 kropli olejku olejku goździkowego,
- 35 kropli olejku cytrynowego,
- 20 kropli olejku cynamonowego,
- 15 kropli olejku eukaliptusowego,
- 10 kropli olejku rozmarynowego
- 35 kropli olejku cytrynowego,
- 20 kropli olejku cynamonowego,
- 15 kropli olejku eukaliptusowego,
- 10 kropli olejku rozmarynowego
Jak stosować zdrowotną mieszankę olejków?
Jest kilka zastosowań tego wyjątkowego olejku, poniżej przedstawię Wam kilka z nich:
- wystarczy dodać kilkanaście kropel (10-15) do rozpylacza powietrza ( plus woda) by oczyścić powietrze w pomieszczeniu,
- podobne efekty uzyskamy dodając olejek do ceramicznego kominka z podgrzewaczem, dodatkowo unoszący się aromat poprawi nastrój i koncentrację uwagi,
- kilka kropel olejku można dodać do prania dzięki czemu zyska ono piękny zapach,
- wystarczy rozpuścić 10 kropli w około 200 ml wody i tak uzyskacie środek dezynfekujący różne powierzchnię - ja stosowałam go najczęściej do czyszczenia w ten sposób zabawek, które synek nosił do przedszkola,
- 15 kropel rozpuszczonych w oleju nośnikowym ( ok 30 ml) stanowi kompozycję do stosowania na brzegi rany i skórę wokół niej, przyśpieszając jej gojenie i redukując powstawanie blizn,
- 2-3 krople olejku rozpuszczone w wodzie to idealna mieszanka do przepłukania bolącego gardła,
To pewnie nie wszystkie zastosowania tego cennego olejku ale te, które wymieniam najczęściej stosujemy i bardzo pomagają nam w codziennym życiu by zachować zdrowie i witalność. Spróbujcie koniecznie tej mieszanki olejków eterycznych być może pomoże Wam ona w powrocie do zdrowia i zachowania dobrej kondycji. Tego Wam życzę z całego serca!:)
Źródła zdjeć:
<a href="https://pl.freepik.com/darmowe-zdjecie-wektory/tlo">Tło zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com</a>
<a href="https://pl.freepik.com/darmowe-zdjecie-wektory/tlo">Tło zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com</a>
<a href="https://pl.freepik.com/darmowe-zdjecie-wektory/tlo">Tło zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com</a>
Uwielbiam oleje i stosuję praktycznie każdego dnia do pielęgnacji i do dyfuzora.
OdpowiedzUsuńSuper! To otaczają Cię codziennie piękne zapachy. Dobrego dnia!
UsuńU mnie sie to nie sprawdzi. Jako osoba kochająca wino robię wszystko by w domu nie było obcych zapachów, by nic nie zakłócało projekcji kieliszka
OdpowiedzUsuńNic na siłę:) ...na pocieszenie masz kieliszek mam nadzieję pysznego wina!:)
UsuńNajbardziej lubię, kiedy w mieszkaniu pachnie wiatrem. Pozdrawiam serdecznie!
OdpowiedzUsuńNigdy nie słyszałam jego nazwy, ale skład jest zachęcający. I jeśli działa, to najważniejsze.
OdpowiedzUsuńNie słyszałam o tym olejku. Bardzo lubię aromaterapię :D
OdpowiedzUsuńNie znałam. A wyobrażam sobie, że pachnieć musi cudnie!
OdpowiedzUsuńO wow! Przyznam szczerze, że nie słyszałam wcześniej o takim olejku. :D A w sumie szkoda. :) No ale lepiej późno niż wcale, więc dziękuję! :)
OdpowiedzUsuńNo to teraz zdobytej wiedzy nie można ignorować. Zachęcam serdecznie do spróbowania:)
Usuń... bardzo lubię zapach różnych olejków w mieszkaniu ... nawet kiedyś przywiozłam sobie z Egiptu specjalny podgrzewacz do olejków ...
OdpowiedzUsuńWięc teraz tylko kilka kropel na Twoim podgrzewaczu i relaks i powrót myślami do wakacji gwarantowany:)
UsuńBardzo lubię olejki zapachowe, a ta mieszanka brzmi super - bardzo lubię wszystkie te zapachy, szczególnie cynamon, cytrynę i eukaliptus :) Chyba ten olejek skradnie nie tylko chorobę, ale i moje serce!
OdpowiedzUsuńCieszę się!
UsuńMi jakoś nie po drodze do olejków
OdpowiedzUsuńNigdy nie stosowałam żadnego oleju. Może czas spróbować?
OdpowiedzUsuńMyślę,że najwyższa pora:)
UsuńFaktycznie nazwa bardzo przewrotna! Nie wiem czego się spodziewałam, ale chyba nie takiego działania :D Musze przyznać, że lubię każdy z zapachów wymieniony w składzie, więc jak będę miała kiedyś okazję, to wypróbuję!
OdpowiedzUsuńOlejki eteryczne i u mnie goszczą na codzień - ostatnio nawet do żelu antybakteryjnego DIY dodałam kilka kropli, by zniwelować przykry zapach spirytusu ;)
OdpowiedzUsuńFajny patent:)
UsuńNie słyszałem nigdy o takim olejku. To nowość dla mnie, ale połączenie takich olejków jest bardzo ciekawe :)
OdpowiedzUsuńNie słyszałam ani o takiej nazwie, ani o owej kompozycji olejków. Bardzo przyjemna ciekawostka. ;)
OdpowiedzUsuńI bardzo pożyteczna bo ma moc:) Pozdrawiam:)
UsuńNazwa tego oleju bardzo mnie zaskoczyła. Na pewno jej nie zapomnę :)
OdpowiedzUsuńNazwa przewrotna i wpadająca w ucho...nie zapominaj bo to samo dobro:)
UsuńLubię olejki, ale jakoś nigdy nie próbowałam ich mieszać, muszę spróbować!
OdpowiedzUsuńNaprawdę warto:)
UsuńA czy takie rozpylone olejki można stosować, gdy ma się w domu zwierzęta, np. koty? Nie uczula to ich, nie drażni dróg oddechowych, nie podtruwa? Wiem, że koty nie lubią cytrusów, ciekawe, jak by zareagowały na taką mieszankę...
OdpowiedzUsuń